Archiv
Gallery
2013_06110212013_06270232013_06270942013_0627063
Březen 2016
Po Út St Čt So Ne
« Úno   Dub »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
TOPlist

Archive for Březen, 2016

Počet cestujících v tuzemských vlacích roste už šestým rokem, loni zaznamenal nárůst o 0,33 procenta. To je zatím nejmenší růst za uvedené období, v posledním čtvrtletí navíc už cestující dokonce ubývali. Statistiky ukazují, že nejvíc přibývají lidé ve vlacích na delší vzdálenost: přepravní výkon, tedy součin počtu cestujících a ujetých kilometrů, stoupl o 6,5 procenta. Za posledních pět let také vzrostla průměrná přepravní vzdálenost ve vlacích. Větší zájem měli lidé i o cestování městskou hromadnou dopravou. Počet cestujících stoupl o 0,8 procenta, největší skok zaznamenalo pražské metro s nárůstem o 3,6 procenta. To souvisí především s rozšířením trasy A.

Železniční trasa mezi Prahou a Hamburkem se dočká deseti lokomotiv, na které České dráhy schválily soutěž. Dráhy totiž potřebují třísystémové stroje Siemens Vectron pro rychlost až 200 kilometrů v hodině, aby mohly plnit smlouvu s německými drahami Deutsche Bahn. Pronájem nahradí stroje značky Škoda, které nyní na trase jezdí. Ty dodnes nemůžou v Německu jezdit rychlostí 200 kilometrů v hodině, nýbrž pouze 120 kilometrů v hodině. Předpokládaná cena za pronájem deseti lokomotiv na deset let, je víc než miliarda.

 

Společnost vyvíjející zabezpečovací zařízení pro železnici, převzala tento týden do svého vlastnictví první dvě státem odprodané lokálky. První z nich vede z Čížkovic do Obrnic. AŽD Praha tak získalo jmenovanou lokálku za necelých šest milionů korun, a další státem posvěcené prodeje budou následovat. Na seznamu tratí k prodeji je celkem 21 položek, které zástupci státu postupně nabízejí, aby byla aspoň nějaká šance, že tam budou ještě někdy jezdit vlaky. Dosud se podařilo státu prodat celkem pět tratí. Tři na cyklostezky, třeba mezi Mutěnicemi a Kyjovem na jihu Moravy. V tomto případě už ale na trase nebylo možné provozovat železniční dopravu, chyběla kompletní sestava kolejového svršku.

 

Bratislavské Štefánikovo letiště, kam létají také České aerolinie, zavedlo plošné kontroly osob, které vstupují do letištního terminálu. Jde o součást balíku bezpečnostních opatření po útocích v Belgii. Bezprostředně po vstupu do letištní haly musejí cestující nově projít bezpečnostním rámem, na kontrolu zavazadel má ochranka k dispozici také zvláštní zařízení. Do terminálu se lze nyní dostat pouze jedním vstupem. Po absolvování nově zavedené vstupní kontroly se cestující budou muset stejně jako dosud podrobit bezpečnostní kontrole i před nástupem do letadla. Pasažéři v souvislosti se zpřísněným bezpečnostním režimem zatím nemusejí dorazit na letiště dříve než v uplynulých dnech.

 

Vv

Máte sen cestovat po celém světe ? A nemáte s penězi co dělat ? Tak tahle nabídka je přímo pro Vás.
Boeing 757 hotelového řetězce Four Seasons je jedno z nejluxusnějších dopravních letadel.Four Seasons nabízí čtveřici cest kolem světa, které trvají 19 až 25 dní. Každá má okolo deseti zastávek, během nichž účastníky hostí hotely Four Seasons. Ceny rozhodně nepatří k nízkým, pohybují se mezi 2,5 a 3,3 milionu korun.

Na palubě je k dispozici během celého letu internetové připojení.Posádku letadla tvoří přibližně dvacet lidí, mimo jiné tři piloti, z nichž jeden se během letu věnuje cestujícím. Na palubě je také šéfkuchař, lékař nebo fotograf.

four-seasons-jet-les-roches-marbella-blog

Nákladní letecká doprava má za sebou další špatný rok. Zatímco zájem lidí o leteckou přepravu prudce roste, poptávka po přepravě nákladu je mnohem slabší. Ztenčují se i výnosy přepravců, což může být pro některé specializované společnosti likvidační. Objem přepravy nákladu letadly se loni zvýšil o 1,9 %, zatímco osobní letecká doprava posílila o 5,5 %.

Pro aerolinky je stále náročné udržet v oblasti přepravy nákladu příjmy nad náklady. Jejich podnikání nicméně vytváří obrovské hodnoty. Největším problémem nákladních aerolinek není konkurence ze strany pozemní či lodní dopravy. Nejvýznamnějšími rivaly jsou letecké společnosti zaměřující se na osobní dopravu, které pro přepravu zboží nabízejí volné kapacity v nákladových prostorech svých letadel.

4-Cargolux_01_LR

DSC_00592DSC_00422DSC_00272
DSC_00092DSC_00202

Již 8.ročník Dne logistiky se vydařil! Moc děkuji všem hostům a vystupujícím, kteří se opravdu velmi snažili a odvedli úžasné výkony. Děkuji všem pozorným posluchačům a věřím, že si z dnešního dne odnesli mnoho zajímavých a motivujících poznatků.  Fotky budou později – možná…

 

Dnes 21. března 2016  se v Golčově Jeníkově střetl posun mezi dopravnami s osobním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací se závorami. Přejezdové zabezpečovací zařízení bylo pro kolej, po níž jel posun, vypnuto z provozu, tedy světelná výstraha na příjezd vlaku neupozorňovala a závory byly zvednuty. O vypnutém zabezpečení přejezdu byl strojvedoucí posunu informován a měl tomu přizpůsobit i samotnou jízdu. Dle zjištění na místě mimořádné události jel posun v době nárazu přibližně 40 km/h. Při střetnutí zemřeli dva lidé z osobního automobilu.

 

Den logistiky 2016