Archive for the ‘Logistika’ Category

Společnost Linde Material Handling ČR (Linde MH) dodala komplexní řešení regálových systémů a manipulační techniky do nového distribučního centra internetového obchodu MALL.CZ v Jirnech u Prahy. Unikátní skladové řešení rozprostírající se na 30 000 m2 patří k nejmodernějším systémům svého druhu v regionu střední a východní Evropy.

Komplexní řešení připravené přímo na míru náročným požadavkům e-shopu MALL.CZ, které přivezlo celkem 150 kamionů, dodala firma Linde MH v rekordně krátkém čase. Během čtyř měsíců bylo vytvořeno přibližně 15 000 paletových míst v konvenčních paletových regálech, více než 23 000 míst v pětipodlažní regálové galerii a dalších 1200 paletových míst ve spádových regálech pro rychlé odbavení (pikování) vysoce obrátkových položek. Regálové řešení bylo doplněno systémovými VNA vozíky, retraky a čelními vysokozdvižnými vozíky s přídavným zařízením tzv. „čelistmi“. Více než 20 vozíků dohromady s regálovými systémy tvoří spojení zajišťující optimální využití prostoru a efektivní tok zboží ve skladu.

2755-ilustracni-foto-mallcz

1986510-img-krize-ukrajina-cerveny-kriz-teroriste-v1

Afrika: pokud se bude epidemie Eboly v západní Africe dále vyskytovat, pocítí podniky s obchodní činností v těchto místech silnější důsledky. Uvádí to řada prognostiků. I když přes uzavírání hranic a rušení letů British Airways a Emirates nevypukla ještě žádná panika.

Read the rest of this entry »

Specialista na přepravu paletového zboží Pall-Ex začal hledat partnera pro svůj projekt otevření nové distribuční sítě v České republice, který je součástí jeho expanze ve střední Evropě. Společnost hledá poskytovatele logistických služeb, který převezme kontrolu nad distribuční sítí pokrývající obě země. Potenciální partner bude moci stavět na stávajícím propojení ostatních sítí skupiny Pall-Ex.

pallex

Read the rest of this entry »

Internetový obr Amazon má prý v plánu postavit v Česku logistické centrum, které by sloužilo jako sklad pro jeho on-line obchody v celé oblasti střední  a východní Evropy. Sklad má mít rozlohu 100 tisíc m2. Kromě větší konkurence na českém trhu e –shopů to jistě přinese i množství nových pracovních míst.