Gallery
2013_06272032013_06272022013_06271832013_0620006
Červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TOPlist

Archive for the ‘Logistika’ Category

Zajímá tě logistika, dopravní management a marketing, technologie a řízení dopravy, dopravní stavitelství, dopravní prostředky a elektrotechnické a elektronické systémy v dopravě nebo technika, technologie a řízení letecké dopravy?

Přijď na Den otevřených dveří Dopravní fakulty Jana Pernera, kde se dozvíš vše  oborech a specializacích, které u nás můžeš studovat.

Popovídáš si s vyučujícími i studenty, budeš míst možnost navštívit moderní laboratoře ve Výukovém a výzkumném centru v dopravě a Dopravní sál. Prohlídneš si náš kampus, fakultu i učebny. Lépe se pak můžeš rozhodnout.

Budeme se na tebe těšit ve středu 29. ledna 2020 nebo v sobotu 7. března 2020 od 9:00 na adrese Studentská 95, Pardubice.

VÍCE INFORMACÍ A PROGRAM NA TOMTO ODKAZE: https://dfjp.upce.cz/dfjp/den-otevrenych-dveri

 

U brněnského letiště začala stavba logistického centra, které umožní zákazníkům propojit leteckou, automobilovou i železniční nákladní dopravu. Klientelu by tvořily firmy, které využívají leteckou nákladní dopravu a náklady vozí na letiště z různých míst Brna. První etapa stavby má být hotova na podzim.
Letiště Brno – ilustrační foto.

Hala vzniká v místě, které je řadu let vyhrazeno právě pro stavbu tohoto typu, severně od příletové haly a příjezdové silnice. V první fázi nabídne prostor 25 tisíc metrů čtverečních. „Intenzivně jednáme s mnoha společnostmi, které sídlí na různých místech Brna a využívají leteckou dopravu. Díky tomu, že přesunou zázemí na letiště, ubude dopravy především po Řípské ulici ve Slatině, protože už nebudou muset náklad převážet,“ uvedl Milan Kratina. Kamiony z dálnice odbočí místo do města právě k letišti.

Investice, kterou společnost financuje z vlastních zdrojů, je první částí rozvoje komplexu. „Možnost kombinace letecké, automobilové i železniční nákladní dopravy je to, co pomůže rozvoji byznysu do budoucna. Vlečku na letiště je možno využívat a uvidíme, jaká bude poptávka,“ řekl dále Milan Kratina.

Při zájmu firem je podle něj možné komplex rozšiřovat, prostor pro další stavbu je. Do budoucna se však nepočítá s nijak výrazným zvýšením počtu nákladních letů. Dnes létá jedno letadlo za den až dva, do budoucna by to mělo být nejvýš jedno denně. „Logistické centrum, kde lze kombinovat dopravu, však může přitáhnout i úplně nové firmy,“ domnívá se Milan Kratina. Upozornil také, že o podobném centru uvažuje Ostrava. Brno by tak před ní mohlo mít náskok jako místo, odkud je blízko do ostatních míst Česka, na Slovensko, do Rakouska a do Polska.

Vedení letiště se snaží rozvíjet i výrazně utlumenou osobní dopravu, kterou reprezentují již jenom dvě pravidelné linky. Po krachu jednání s rumunským Blue Air se snaží intenzivně jednat s dalšími společnostmi, které by byly ochotné spojit Brno s více městy v Evropě. „Výhodou je, že máme tvrdá data o obsazenosti linek do Eindhovenu a Lutonu, která byla velmi dobrá,“ zmínil Milan Kratina destinace, do nichž se z Brna ještě do nedávna létalo.

Zdroj: https://logistika.ihned.cz/c1-66149610-u-brnenskeho-letiste-zacala-stavba-logistickeho-centra

Zásilkové firmy a e-shopy už nyní začaly s náborem tisíců brigádníků, kteří jim pomohou zvládnout tradičně nejnáročnější část roku − Vánoce. Poslední čísla ze září ukazují, že se o dvě volná místa uchází zhruba tři zájemci, což je nejméně za posledních 20 let. Celoroční trend navíc napovídá, že se jejich počet v dohledné době jen tak nezvýší. Konkurence v najímání sezonních zaměstnanců přitvrdila, a proto jsme si pro toto období připravili nový motivační program. Ve skladech e-shopu Amazon, který ze středočeské Dobrovíze obsluhuje německý trh, za doporučení brigádníka stávajícím zaměstnancům slibují rovnou deset tisíc. Z takových čísel vyplývá aktuální nedostatek sezonních pracovníků na trhu. Největší český internetový obchod Alza.cz přitom na poslední měsíce roku poptává 500 brigádníků, konkurenční Mall.cz 200 a Datart 150. Shodně však uvádějí, že se chtějí spolehnout hlavně na studenty, důchodce nebo matky na mateřské dovolené. Přesto stále hrozí, že se bude opakovat situace z minulého roku, kdy dopravci kvůli nedostatku řidičů nestíhali objednané vánoční dárky doručovat včas.
Výsledek obrázku pro sklady amazon

Řetězec KFC přistupuje po loňském nepříliš vydařeném startu své rozvozové služby k dalšímu rozšíření. Od začátku roku testoval v Plzni doručování ve spolupráci se start-upem Dodo, který zajišťuje služby na pomezí concierge a kurýrního rozvozu. Po odladění systému následovalo spuštění v Praze a nyní i v Brně. Podle firmy se čas doručení objednávky včetně přípravy jídla pohybuje většinou do 30 minut. Celý proces se nám daří zvládnout i díky skvělé a rychlé práci zaměstnanců KFC, kteří mají stanovený limit 10 minut na celou přípravu jídla. Zbytek času pak zůstává na přepravu objednávek. Fungujeme na základě zón. Praha je například rozdělená do dvanácti, Plzeň zase do tří. Každá oblast má svou restauraci a své kurýry. Největší poptávka po dovozu jídla je kolem oběda mezi desátou a třináctou hodinou. Druhý špička je pak od 16 hodin do večera. Kapacity pro rozvoz rozděluje kurýrní software dynamicky podle aktuálních potřeb. Doručování jídla plánuje v Česku i další velký fastfoodový řetězec McDonald’s. Měl by začít příští rok a firma by jej chtěla zajistit ve spolupráci s aplikací UberEats, která je globálním partnerem řetězce rychlého občerstvení na rozvoz jídla.
Související obrázek

Stavba železničního překladiště tvořeného čtyřmi halami a kontejnerovým terminálem je plánována ve čtyřech etapách. První část by měla být dokončena v únoru 2021 a v plánu je vybudování 50 tisíc metrů čtverečních skladovacích ploch. Celkově by mělo v areálu ve čtyřech etapách vzniknout 155 tisíc metrů čtverečních skladovacích ploch. Kompletně by měl být areál dokončen v roce 2023.

Součástí areálu nového logistického centra u Ostravy má být i železniční překladiště - Ilustrační foto.

Tři velké čínské logistické společnosti si v uplynulých 18 měsících pronajaly v ČR téměř 100 tisíc metrů čtverečních nových skladů, přičemž pronájem 68 tisíc metrů čtverečních ve VGP Parku v Jenči společností 4PX Express. Zájem čínských firem o český trh logistických a industriálních nemovitostí nadále roste, aktuálně je v jednání několik dalších významných transakcí. Čínské firmy, které se o český trh industriálních nemovitostí aktuálně zajímají, obvykle získaly zakázku pro české nebo německé společnosti a musí co nejdříve zahájit logistiku nebo subdodavatelskou výrobu. Jde zejména o dodávky pro automobilový průmysl nebo e-commerce. Velký zájem je proto o pronájem industriálních prostor v Praze-západ a v západních/severních Čechách. Příkladem může být BWI, čínský výrobce tlumičů pro luxusní automobilové značky. ​Zájem čínských logistických firem o český trh roste

Logistický gigant přišel s novým nápadem létajících skladů – vzducholodí – a doručování zásilek pomocí dronů, společnost si ho rovnou patentovala.

Společnost přišla s nápadem vybudovat létající sklady, které by ve vzduchu držely vzducholodě naplněné plynem. Z této vzducholodě pak budou startovat drony naložené rozmanitým zbožím, které dopraví až k zákazníkovi. Létající sklady mají být méně energeticky náročné, protože vzducholodě budou naplněné lehčími plyny, než je okolní vzduch. Létající sklady distribuci zefektivní, čímž se zkrátí čekací doba.

airlander-vzducholod

Do Štědrého dne zbývá 68 dní, on-line obchodníci se připravují na nejvýdělečnější období v roce. Už od prázdnin nabírají brigádníky, kteří jim v předvánočním čase pomohou s odbavováním zakázek. On-line obchody využívají Češi k nákupům stále častěji. Pololetní obrat e-shopů vzrostl o 18 procent. Firmy potřebují pomoc, aby stihly včas doručovat zboží k zákazníkům. Například obchod Alza letos přijme historicky nejvíc brigádníků, protože zavedli doručování zboží a prodej i v sobotu a v neděli. Přibližně 500 brigádníků tak posílí logistiku a stovka prodejní síť. Nejvíce vytížené jsou e-shopy poslední týden před 24. prosincem. V Mall.cz jsou schopni denně odbavit 75 tisíc položek, Amazon zvládne až milion objednávek denně. Zhruba třetinu obratu si během předvánočního šílenství rozdělí top pět hráčů mezi e-shopy, na své si ale přijdou všichni prodejci.

Alza.cz přijme zhruba stovku brigádníků do prodejní sítě. Asi 500 brigádníků by mělo posílit logistiku.

Přepravním a logistickým firmám se loni v Česku dařilo. Jejich obrat rostl většinou dvojciferným tempem a počet přepravených zásilek stoupl v průměru o pětinu. Zvýšila se také rozloha skladových ploch v logistických areálech. V přepravách balíků se dařilo i České poště. Na rozdíl od 9 procentního poklesu objemu listovních zásilek se počet doručovaných balíků zvýšil o 1,3 procenta. Důvodem je zejména rostoucí obliba internetových obchodů.

PPL v uplynulém roce zvýšila počet přepravených zásilek o 20 procent na 23 milionů.

Společnost Reliant Group s Českou logistickou asociací chystají již 2. ročník logistické akce s názve Den české logistiky. Akce se koná 21. dubna 2016 v Praze a nabízí velmi zajímavý program plný logistických osobností.

dcl-nwl2016-2