Archiv
Gallery
2013_06270412013_06270722013_06270472013_0627190
Září 2013
Po Út St Čt So Ne
« Čec   Říj »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
TOPlist

Archive for Září, 2013

Nové Volvo FH to dokázalo: bylo zvoleno „Mezinárodním nákladním autem roku 2014“.  Švédský kamion se prosadil v napínavém finiši soutěže  o renomovanou cenu se 116  získanými body.  Na druhém místě je s jedenácti body méně DAF XF.  Třetí s 50 body od jury je  nový model Arocs od Mercedesa, následovaný Scanií Streamline a novým MAN TGX – Euro 6. Porota zdůvodnila své rozhodnutí tím,  že Volvo FH přesvědčilo novým designem zcela nově vybavené kabiny  jakož i vnitřní koncepcí, přizpůsobenou řidiči.  Důležitou roli hrál také  výkonnost FH.  Inženýři vložili do vozidlo také nový servisní prvek: vozidlo přenáší své údaje o nasazení  telematicky na příslušný bod servisní podpory.  Tak se nechá doba pobytu na dílně při údržbě a servisu zkrátit na minimum.

250C139FACEF1582DEC19E0F431456FC

low_deck

 

 

 

FH 16 inter2. 001


Volvo_fh_440

z7_V1cMTepq3JTAf847CeqmduBeIQm6ihDXF2RhrgpBy2DMrmPEwZNZFGE_i0STb310wZ8k wMFQO9zQKtDMiB7FzqBo3JeHEnmgulAN4c-03rYcZmiOL8bPvuuKgvgvwrEEu849IUfayS8 yA1ybiWlrlep5K0rwx-7keA6IYz3M3fYTYK5kjNzWvzvS7iD0d45fw-ikeSbrh3wFrqp_IA

Ke dni 25.09.2013 nabízí NAPORO Klima Dämmstoff GmbH, volné pracovní místo na pozici všeobecní administrativní pracovníci v obci Lednice (okres Břeclav). Nabídnutá (minimální) mzda za plný pracovní úvazek (jednosměnný provoz) je 20 000 Kč hrubého.

 ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK, PRACOVNICE
Směnnost: jednosměnný provoz
 - administrativa spojená s vyřizováním objednávek, komunikace s produkcí a spedicí, vystavení dodacích listů, zaznamenání v systému FASTBILL – VŠE V NĚMČINĚ ! Min. SŠ, i absolvent bez praxe, nutná výborná znalost JN , JA výhodou. Znalost práce na PC, ŘP B, komunikativnost, samostatnost, příjemné vystupování. Je nutno poslat zaměstnavateli životopis s průvodním dopisem na e-mail: office.breclav@naporo.com . NECHODIT DO SÍDLA FIRMY  

Požadavky na uchazeče o práci

Vzdělání: Minimálně ÚSO s maturitou (bez vyučení)
Praxe v povoláních: Všeobecní administrativní pracovníci
Dovednosti: Práce s PC, Řidičský průkaz – řízení osobních automobilů – skupina B
Jazykové znalosti:  Němčina – Aktivní (výborná znalost – ve firmě se komunikuje v němčině)
  Adresa: Pracoviště Lednice, Komenského 614, 69144 Lednice na Moravě  Kontaktní osoba:  Bc. Klára Bačíková +420 739 518 378

í oslavy svátku železnice si na sobotu 21. září připravili v České Třebové. Příznivci světa na kolejích mohli navštívit místa jinak veřejnosti zapovězená. Akce započala v 08:00.

DEPO  Ze stanice jezdily do depa zvláštní vlaky tvořené motorovou jednotkou Regionova. V depu si bylo možné prohlídnout správkárnu, výstavu lokomotiv na malé točně, nehodový jeřáb EDK 1000, výukové středisko strojvedoucích, výstavu modelového kolejiště nebo výstavu fotografií Klubu českotřebovských fotografů železnice.

VJEZDOVÉ NÁDRAŽÍ  Na vjezdové nádraží jezdily rovněž zvláštní vlaky. Na vjezdovém nádraží bylo možné si prohlídnout objekty 014 – řízení provozu vjezdového nádraží a 015 – automatický rozposun vlaků, řízený výpočetní technikou. V obou objektech byl odborný výklad.

STANICE ČESKÁ TŘEBOVÁ  Před stanicí probíhala výstava požární techniky Jednotky požární ochrany hasičské záchranné služby SŽDC Česká Třebová. V hale stanice pak bylo možnou nakoupit propagační a upomínkové předměty.

 

Společnost Maersk již využívá největší loď na světe Maersk Mc-Kinney Moller – plavidlo pro 18 000 TEU (18000 20stopých kontejnerů) je  první z řady lodí Triple-E. Další čtyři lodě mají být společnosti dodány ještě letos, osm v roce 2014 a sedm v roce 2015.Účelem využití těchto lodí je snížení nákladů a tím zajištění výhody oproti konkurenci.

 

prod_007[1]_biggestKe dni 01.10.2013 nabízí MOLITAN a.s. Břeclav volné pracovní místo na pozici obchodní referenti. Nabídnutá (minimální) mzda za plný pracovní úvazek (jednosměnný provoz) je 15 000 Kč hrubého.

 Poznámka k volnému místu:  - min. SŠ, znalost práce na PC, znalost anglického a německého jazyka, i bez praxe. Je nutno si dohodnout telefonicky schůzku s paní Fronkovou – 731 648 133 nebo 515 534 650.

Požadavky na uchazeče o práci

Vzdělání: Minimálně ÚSO s maturitou (bez vyučení)
Praxe v povoláních: Obchodní referenti
Dovednosti: Speciální dovednosti nejsou požadovány pro nabízenou práci.
Jazykové znalosti: Angličtina – Aktivní,  Němčina – Aktivní 

Jednou ze zajímavých přeprav, které lze na kolejích potkat, jsou přepravy nadrozměrných zásilek. K nímž bezesporu patří přeprava transformátorů. Zásilka putovala od chorvatského výrobce KONČAR ze sídlem v Zagrebu do trafostanice v Praze – Řeporyjích.

Z česko – slovenské pohraniční stanice zásilka vyrazila dne 8. září krátce před osmou hodinou ranní. V odpoleních hodinách (14:30) vlak zastavil v Brně – Maloměřicích a po vystřídání čet vyrazil do Havlíčkova Brodu. Vzhledem k velikosti zásilky byl rychlost omezena na 40/20. Speciální vůz Uaai-z umožňoval horizontální i vertikální posun střední části vozu. Proto i stanovené trase docházelo k omezení rychlosti na 5 km/h z důvodu zdvihu či odsunu zásilky. Zpravidla se jednalo kvůli hranám nástupiště, zábradlím, atd. Souprava dorazila do Havlíčkova Brodu po jedenácté hodině noční, kde nocovala a druhého krátce po šesté hodinně ranní vyrazila ke Kutné Hoře. Opět došlo k vystřídání čety a vlak po deváté hodině večerní opustil obvod kutnohorského nádraží a pomalu pokračoval ke své cílové stanici. Poslední vyčkávací stanicí byl Karlštejen, kde zásilka dorazila nad ránem dne 10. září. Z důvodu nevhodných kolejí k odstavení ve stanici Beroun zde „trafo“ vyčkávalo až do osmé hodiny večerní. Zásilku již čekal poslední úsek své dlouhé cesty, na našem území sklonově nejnáročnější. Krátce před půlnocí souprava zastavuje v cílové stanci, v Rudné u Prahy. Několika týdenní cesta je ukončena, vozy přistaveny na minupulační kolej k vykládce.

 

 

Zetor Gallery

Tradiční výrobce zemědělské techniky v těchto nových prostorech představuje nejen pohled do bohaté historie traktorů Zetor, ale především přehlídku moderní techniky, kterou přibližuje atraktivní formou. Nechybí řada audiovizuálních prvků, multi-dotykové displeje a samozřejmě ani samotné traktory.

Gallery je pro veřejnost otevřena od 17. června každý pracovní den od 10 – 18 hod.  a seznamuje návštěvníky s vývojem slavné značky. Pod jednou střechou jsou k vidění jak aktuální, tak historické modely traktorů, četná dobová videa, prezentace z výroby, dotykové displeje či historické fotografie.

Studenty technických oborů zaujmou zejména digitální 3D modely mechanizmu převodovky a 16V motoru, vystavené motory, podvozek a možnost „osahat“ si traktor na vlastní kůži. Vstup je zdarma!!!!!

Více informací na:http://www.zetorgallery.cz/uvod.html

Ve dnech 7. – 11. 10. 2013 se uskuteční Mezinárodní strojírenský veletrh   v Brně. Souběžně s ním bude i veletrh EUROTRANS, který je zaměřen na dopravu a logistiku. 

Základními stavebními kameny tohoto nového titulu jsou stávající veletrhy Autotec a Transport a Logistika. K nim přibude téma železniční     dopravy pod názvem RAIL-TEC, který byl doposud součástí strojírenského veletrhu. Veletrh se koná po 3 dny (úterý 8.10. – čtvrtek 11.10.) v pavilonu G2.

Veletrh je koncipován jako česko-slovenský, součástí veletrhu EUROTRANS se stal tradiční slovenský veletrh ŽEL-RAIL.

EUROTRANS visual

Zásilkovou přepravu zefektivňují moderní technologie. Řidiči přepravních společností mohou díky on-line scanneru rychle přenášet data do systému a vytvářet dokumenty potřebné k doručení zásilky. Odesílatelé tak mají kdykoliv k dispozici informaci o stavu zásilky. Od října doplňuje přepravní společnost Geis scanner řidiče o nové funkce. Řidiči budou nově moci volat adresátům přímo ze scanneru i vyfotit poškozenou zásilku.

Přepravní společnost Geis zavádí s nadcházející sezónou nové funkce on-line scanneru řidiče. Díky nejvyšší řadě on-line scannerů typu Motorola 9596 získají řidiči dokonalý přehled o svozových adresách i o nesplněných úkolech. Telefonovat adresátům zásilky budou nově moci přímo ze scanneru. Telefonáty budou navíc monitorovány, a v historii tak bude možné snadno ověřit volaná čísla i čas jednotlivých volání. Dodatečně tak bude možné zjistit, zda komunikace se zákazníkem proběhla standardně podle pravidel.

Scanner bude nově sloužit jako komunikační nástroj mezi řidičem, společností a příjemcem zásilky. V případě telefonické avizace příjemce zásilky scanner řidiči rovnou nabídne telefonní číslo, které příjemce uvedl jako kontaktní,“ uvedla Eva Děkanová, manažerka marketingu ve společnosti Geis, která patří mezi přední poskytovatele komplexních přepravních a logistických služeb. „Do scanneru budou řidiči v průběhu dne chodit nové požadavky na svoz. Zároveň scanner řidiče upomene na termínované zásilky, které je třeba doručit do určité, pevně stanovené doby,“ doplnila Děkanová.

Nový software rovněž společnosti umožní sledovat pohyb zásilky v reálném čase pomocí GPS. Díky tomu získá přehled o tom, kde se aktuálně nachází všech jejích více jak 1000 doručovacích vozidel, a bude tak moci optimalizovat své svozy a rozvozy v reálném čase. Scanner rovněž nabídne přímo při doručení zásilky možnost jejího vyfotografování pro případ, že došlo k jejímu poškození.