Archiv
Gallery
2013_06271832013_06110612013_06270672013_0611018
Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čec   Říj »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
TOPlist

Archive for Září, 2018

Výstavba nejdelšího železničního tunelu v České republice spěje do finále. První vlak projede jižním tubusem Ejpovického tunelu 15. listopadu. Uvedli to zástupci Správy železniční cesty při kontrole stavby v pátek. Plný provoz oběma tubusy pak bude zahájen 9. prosince s příchodem nového jízdního řádu. Tunel je součástí přeložky, která zkrátí trať mezi Plzní a Rokycany o 6,1 kilometru. Jeho vybudování má zkrátit dobu cestování mezi Prahou a Plzní. Každý ze dvou tubusů tunelu měří více než čtyři kilometry. Vlaky budou tunely projíždět rychlostí 160 kilometrů v hodině. Stavba je výjimečná mimo jiné tím, že v tubusech je položena pevná jízdní dráha – kolejiště není ve štěrku, ale je upevněné ve speciálních betonových panelech. V případě potřeby to umožní jízdu záchranářským vozidlům. Ražba jižního tubusu začala v únoru 2015 a trvala 15 měsíců. Ražbu severní tunelové roury zahájili stavbaři v září 2016, dokončili ji loni v říjnu.  Cena už překročila pět miliard korun. Původní hodnota kontraktu byla 3,97 miliardy korun. SŽDC i Metrostav vysvětlují zdražení hlavně geologickými podmínkami, které byly komplikovanější, než předpokládala zadávací dokumentace.

Letecká společnost Ryanair spustí od jara příštího roku tři nové linky z Prahy do Itálie. Nově začne létat do Trevisa, Pescary a Bari. Vyplývá to z rezervačního systému aerolinky, letenky už začala prodávat. Všechny tři nové destinace začne obsluhovat 1. dubna, podle časů odletů na ně Ryanair nasadí letadla z pražské základny. Do Bari bude létat v pondělí a v pátek v 7 hodin z Prahy, v Bari bude v 8:55, zpět letí v 9:20 a v Praze je v 11:15. Na trase dosud létá Wizz Air, ten ale nemá na příští letní letový řád zatím žádné lety k dispozici a není tak jasné, zda v nich bude pokračovat. Úplně novou destinací z Prahy je Pescara na pobřeží Jaderského moře. Tam bude létat Ryanair rovněž v pondělí a v pátek s časy odletů z Prahy v pondělí v 13:25, v 15:05 přistane v Pescaře. Čtyřikrát týdně bude létat Ryanair na letiště Treviso, označované často jako letiště pro Benátky (centrum Benátek je z letiště autobusem vzdálené hodinu). Mezi oběma městy bude Ryanair létat v pondělí, středu, pátek a neděli.  Na letiště Treviso z Prahy aktuálně nikdo nelétá, do Benátek nabízí přímé spojení České aerolinie, easyJet a Volotea. Ceny zpátečních letenek se zatím pohybují mezi 2000 a 2500 korunami, dá se ale očekávat, že postupně Ryanair bude nabízet i nižší ceny. U nových linek obvykle startuje s průměrnou cenou. Ryanair bude z Prahy od dubna nabízet přímé spojení už do osmi italských měst, do dalších létá s přestupem v Miláně – Bergamu. Navíc bude od 28 října Ryanair létat z Brna novou linku rovněž do Itálie a to Bergama.

 

Na pozvání společnosti Alcaplast, s.r.o. se i žáci 3. a 4. ročníku oboru Provoz a ekonomika dopravy vydali na obhlídku výrobního závodu společnosti. Cílem nebylo jen nahlédnout do modernizovaných prostor výroby, ale podívat se i na výrobní logistiku z blízka v praxi a nahlédnout do zbrusu nových skladovacích prostorů. Společnost zastupovali obětaví průvodci, kteří měli na starosti každý jednu třídu a snažili se vysvětlit procesy výroby a práci na jednotlivých pracovištích. Třída LG3 dostala za průvodce pana K.Dvořáčka, který má ve společnosti na starost logistiku, a tak třída dostala informace z oboru jak se říká “ z první ruky“. V budově Alcaplast Academy bylo pro každého přichystáno malé občerstvení, seznámení s produkty firmy, video o historii růstu společnosti a na závěr naše skupina měla jedinečnou možnost diskutovat s paní ředitelkou a manažerkou roku 2016 paní Radkou Prokopovou. Popřáli jsme firmě dalších mnoho úspěchů v budoucích letech a domluvili se na dalších návštěvách i pro ostatní žáky oboru.

DSCN8530

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žákům byla představena nová soutěž, kterou společnost vyhlásila právě pro středoškoláky. Tak neváhejte a zapojte se do bitvy o hodnotné ceny!

talenti2018

 

 

 

Studenti do 26 let a senioři nad 65 let mohou od 1. září využívat ve vlacích a autobusech nové slevy ve výši 75 procent z jízdného, které na jaře schválila vláda. Kompenzace na zlevněné jízdné vyjdou stát od příštího roku zhruba na 5,83 miliardy korun ročně.
vlak 1
Ve vlacích bude sleva platit pouze ve 2. třídě.

Stačí se prokázat občankou či pasem
Ve vlaku či autobusu mířícím do zahraničí bude 75% sleva platná také, ale pouze v tuzemsku, do poslední stanice nebo zastávky před státní hranicí. Nárok na ni budou mít na území České republiky i cizinci daných věkových kategorií.
vlak 2
„Aby mladí lidé a senioři mohli jezdit na tak výrazně zlevněné jízdné, budou se ti ve věku nad 65 let a cestující od patnácti do osmnácti let muset prokázat platným dokladem totožnosti. Tedy občanským průkazem, cestovním pasem nebo jiným úředně vydaným průkazem s fotografií, jménem a datem narození, popřípadě žákovským nebo studentským průkazem či průkazem ISIC,“ informovalo ministerstvo dopravy.

2008-11-12-jizdenky