Archiv
Gallery
2013_06110542013_0627170dscn04912013_0627079
Červen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Kvě   Zář »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
TOPlist

Archive for Červen, 2017

Skupina AWT, člen skupiny PKP CARGO, reaguje na ukončení těžby uhlí v Dole Paskov, snižuje závislost na přepravách uhlí po železnici a navyšuje počet přeprav v segmentech automotive či chemie. Nová strategie železničního dopravce počítá s postupným snižováním závislosti na přepravách uhlí a dalších tuhých paliv a hledání nových zakázek v přepravách chemie, automotive, agro a intermodal. Firma se chce také více zaměřit na kombinovanou dopravu. Právě s kombinovanou dopravou má firma poměrně dost zkušeností díky pravidelným spojením s přístavy v Jaderském a Severním moři. Co se týká automobilového průmyslu, již více než rok AWT realizuje železniční přepravu automobilů z Trnavy a Kolína, stejně jako řadu jiných tranzitních přeprav nejen přes Českou republiku.

Na jednokolejné železniční trati v nepřístupném terénu mezi Břeclaví a Lednicí se střetla samostatně jedoucí lokomotiva se stojícím osobním vlakem. Náraz uvnitř vagonů uvěznil desítky zraněných lidí. Potřebují okamžitou pomoc. Při středeční simulované nehodě rozhodují minuty. Vzhledem k závažnosti situace vyráží na místo pětadvacet hasičských jednotek a také policejní vrtulník s leteckými záchranáři na palubě. Na místě nechybí ani policisté. Všemu přihlíží rozhodčí, kteří mají za úkol práci jednotlivých složek v závěru posoudit. Účastníci cvičení si otestovali postupy ve štábu velitele zásahu, komunikaci mezi zasahujícími složkami, záchranné a likvidační práce, třídění raněných a poskytování přednemocniční neodkladné péče ve ztížených podmínkách. Při simulovaného nehodě bylo zraněno šestašedesát osob, dalších šestadvacet vyvázlo bez zranění. Patnáct lidí se zachránit nepodařilo.

Na záběrech natočených poblíž města Angora je vidět vlak, jehož některé vagóny leží na boku. Celkem se mimo koleje octlo 65 vagónů, uvedl web listu Omaha World-Herald.

Bouře s vydatným krupobitím zasáhla částečně i sousední stát Wyoming. Kromě vykolejeného vlaku došlo k několika dalším drobným materiálním škodám, zraněn byl jeden člověk.

Video zde: https://www.novinky.cz/koktejl/440651-tornado-sfouklo-z-koleji-nakladni-vlak.html

Silničáři

Ve dnech 31.5. – 2.6.2017 proběhla celostátní soutěž PRDOLOG. Studenti 3. ročníků z pěti dopravních škol po ČR jeli  do Prahy, kde soutěžili v otázkách z přepravy, dopravy a logistiky (a mnoha dalších jako byl zeměpis, ekonomika a nebo otázky, které se týkaly proběhlých exkurzí). Studenti navštívili mnoha pěkných a zajímavých míst jako bylo depo metra na Kačerově, strojovna lanovky na Petříně, zoo či dispečink metra a tramvají.  Ve středu večer proběhla soutěž na šlapadlech, kde vyhrál tým z Břeclavi. Ve čtvrtek večer proběhlo vyhodnocení celé soutěže, vyhrál tým z Prahy, tým z Břeclavi se po usilovném boji umístil na pěkném čtvrtém místě. Ze soutěže si studenti odnesli nově získané vědomosti, zážitky a také nové přátele.

Osmnáct lidí se v pondělí brzy ráno zranilo na nádraží v Přerově při nárazu vlaku do zarážedla na konci kusé koleje. Příčinou byl náhlý zdravotní problém strojvedoucího, škody jsou předběžně odhadovány na 20 milionů korun. Ve vlaku bylo přibližně 100 lidí. Nehoda se stala šest minut před šestou ráno, kdy na přerovské nádraží přijížděl vlak Leo Express jedoucí ze Starého Města u Uherského Hradiště. Projel návěstidlo zakazující jízdu a následně narazil do zarážedla kusé koleje. Strojvedoucí dojížděl na nádraží a udělalo se mu nevolno. Narazil do zarážedla, které stojí na konci trati. Při prudkém nárazu popadali ve vozech vlaku cestující. Z tohoto důvodu musel Leo Express zrušit pětinu svých spojů. Za náhradu zrušených spojů posílí ČD svoje spoje.

Na zlepšení se mohou těšit řidiči, kteří jezdí po silnici II/421, jež spojuje Hodonínsko a Břeclavsko. Dočká se totiž oprav. Soutěž na dodavatele prací za více než 113 milionů korun vyhlásili před několika dny krajští silničáři. Práce začnou v úseku od křižovatky v Terezíně po Kobylí. A pokračovat budou od konce Bořetic po křižovatku se silnicí II/425 za Velkými Pavlovicemi. V průtahu Velkými Pavlovicemi vznikne nový kruhový objezd, úsek dešťové kanalizace a stožáry veřejného osvětlení. Celková délka opravovaných části dosáhne téměř devíti kilometrů.